"Büyük alimler 3 ayda bir hacamat olurlardı Efendimiz'in (Sallallahü aleyhi ve sellem) hanımları hacamat olmuşlardır.Kim sünnetimi ihya ederse ölümümden sonra beni ihya etmiştir. Kim sünnetme sarılırsa ümmetimin fesada gittiğinde ona yüz şehit sevabı var"

"Gastrointestinal Rahatsızlıklar İhmale Gelmez Sağlıklı İken Bile Yılda Bir Kez Yapılması Vücudu Zinde Tutar. Bağırsaklarımız evimizin tuvaleti gb dir.Ne kadar temiz tutarsak o kadar az rahatsızlanırız."

"40 Günlükten Ölüme Şifa Herkesin Hakkı ‘Şifa İlah'ın Sana Teslim Ettiği Bedeni Ona Temiz Ulaştırabilmekte, Sen Yeter ki Doğruyla Yanlışın Ayrımını İyi Yap’. "

"" İlaçların en hayırlısı hacamat, müshil ve sülük takmaktır. “ Kenz’ul Ummal, Peygamber Efendimiz Hadis-i Şerif'de "Mirac'dan inerken hangi Melek cemaatine rastlasam. Ey Muhammed (Sallallahü aleyhi ve sellem) ! Ümmetine hacamat olmalarını emret !"

İŞLEMDEN SONRA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

KUPA'DAN SONRA YAPILACAKLAR;


*SİRKELİ BALLI KARIŞIMLI SU İÇİLMELİ,


*EVE GİTTİĞİNDE ; Bölge oksijenlenmeli, sigara içilmemeli, dikkat gerektirecek faaliyetlerde (araba kullanmada) bulunmamalı, su alımı arttırılmalı, alkol alınmamalı 

*UYURKEN ; Başının altına ince yün yastığı koyacak, dinlenecek,

*İŞLEMDEN SONRA 1 GÜN ; Hayvansal gıda (et, süt, yumurta, yoğurt, peynir, margarin vb.) yenilmeyecek (fazla kiraz, aspirin 100,200 ve plavix, comadin vb. alınmamalıEşiyle bir gün birliktelik yaşanmamalı

* Kesiklerden beyne uyarı gittiğinden hassasiyet artıp ağrı hissedildiğinde muz yenebilir.

 1 gün sonra duş almada sakınca yoktur. Duştan sonra krem sürülebilir 

 2 GÜN ; Bölgeye kan durdurucu antiseptik antibiyotik (ozonlu kantoron, biberiye, ardıç, kekik, ısırgan zeytinyağlı, ballı kaymak, sirke vb. masaj yağı şeklinde biri seçilip sürülebilir,


*İŞLEMDEN SONRA 2 AY; Aç karnına günde 2 kez ballı sirkeli su veya üzüm yerse şifası artar. Şeker hastaları ekşinar veya narekşisi yiyebilir. Kan verilmemeli, kan arttırıcı gıdayla beslenmelidir. Küçük kesiler genelde 3 gün içinde kaybolur. İşlemden 2 gün sonra kesiler iyileştikçe tatlı bi kaşıntı yapabilir. izlere sirke ile masaj yapılması kaşıntıyı keser. peşine zeytinyağı sürülebilir.


*İkinci seans 2 ay sonraki kan miktarınıza göre yapılabilir.


SÜLÜK TEDAVİSİNDEN SONRA;


*1 gün boyunca; , 2 saat aralarla gün içinde 1 bardak su içilerek yeni kan hücrelerinin oluşması ve toksik atıkların atılımı desteklenmeli, Bu aynı zamanda alınan enzimlerin dağılımı için de gereklidir. yoksa bölgede 3 cm lik geçici önemsiz şişlik oluşabilir.

*dikkat gerektirecek(araba kullanma gb.) yorucu faaliyetlerde bulunmamalı,

*Uyurken; Başının altına ince yün yastığı koyacak, dinlenecek, 


*İşlemden sonra 2 gün boyunca; Kan sulandırıcı aspirin 100, 200 mg, komadin, plavix vb.fazla kiraz alınmamalı (kanama durması için)

*Kişi 2 ay Boyunca kan vermemelidir.(Sülüğün enzimindeki etken maddesi doku onarımını bitirmesi iki ay sürer. Kişiyi kansız bırakmamak için kan arttırıcı kırmızı gıdayla(et,domates vb.) beslenmedir. Kan miktarını arttırıcı kırmızı kan taşını da kullanabilir.


*İşlemden sonra 2 gün; Banyo etmemeli, tamponlu pansumanları çıkarılmamalıdır. Bazı hastalara sülük tedavisi kan akıtılacak şekilde tamponsuz yapılabilir.Bu aynı zamanda kan hücrelerinin tazelenmesi için uygulanabilen bir yöntemdir. 4 saatte ped dolabilir. Yedek aldıkları ped veya çocuk bezi bölgeye bantlanabilir. İşlemden sonra 1 gün azalan kanama olabilir. Endişenilmemeli ancak istirahat edilen yatağın kirlenmemesi için poşet, havlu veya yatak koruyucu uyku esnasında pansumanı açma durumu göz önünde bulundularak koruma amaçlı ilk gün mutlaka serilmelidir.

 

 Sülüklerin ısırdığı zaman bıraktıkları noktasal yara izlerinden korkulmamalıdır. Noktasal izler 8 günde kaybolur. Bandajların tamponlarıyla oynanırsa baskısız kaldığından hafif bi morarma olabilir. Endişelenilmemelidir. İşlemden sonrmorarmanın hızlı kaybolması için izlere 10 dk buz tutulabilir 


*İkinci seansınız iki ay sonraki kan miktarınıza göre yapılabilir.