KRİSTAL TERAPİ

KRİSTALLER iLE ÇALIŞMA


Şifada kristaller ile çalışmanın amacını anlamak için, öncelikle insan bedeni dahil dünyamızın temelde yapısında ve özünde ne kadar kristal seklinde olduğunu göz önüne almak önemlidir. Bu dünyadaki her şey temelde kristal yapıdadır ve kristaller çeşitli frekanslarla etkileşime girdiği zaman, farklı enerjiler ile çalışabilir, onlardan etkilenebilir ve onları aktarabilirler. İnsan bedeni de doğasında kristalindir. İnsan bedenindeki en geniş tek element sudur, su sıvı kristal bir formdur. Kan da sıvı kristaldir. Bütün kristallerin içinde bu silisyum barınağına rağmen su damlacıkları vardır. Eser mineraller vs. hepsi doğasında kristalindir. Beyin içinde, epifiz ve hipofiz bezleri genişçe kristalin maddelerden oluşmuştur, endokrin sistemindeki diğer bezler gibi.


KRİSTAL TAŞA SORU SORMA VE YANIT BULMA.

(Aleksandrit uçlu lazer cihazları, Ultrasonlarda kullanılan kuvars kristalleri gibi)


 


Toprağı incelerseniz silisyumdur. Allah, insan topraktan yaratıldı dediği zaman bunun bilimsel olarak açıklaması içindeki minerallerdir. Toprağın kaç tane rengi var mesela; sarı, kahverengi, kırmızı, siyah, beyaz, yeşil vs. Peki organlarımız ne renk? Hepimiz o topraktan ve minerallerden yaratıldık. Bizim bedenimizde hangi mineraller varsa kuvars grubunda da aynı mineraller var. İnsanın hammaddesinin topraktan gelmesi taşlarla olan bağlantılarında, Kristal Taş Terapisi Alternatif Alanda Tüm Ruhsal ve Fiziksel Rahatsızlıklarda hasta bölgenin enerji alanlarının belirlenerek tesbit edilmesi ve kullanılan gıda takviyelerinin kristalin yapılarının incelenerek değerlendirilmesi gibi alanlarda doğru kullanımının olabildiği takdirde, kişiye şifa vererek kişinin sıhhatini korumasına yardımcıdır. Kristaller kullanılarak görünen ve görünmeyen hastalıklar tesbit edilebilir ve düzeltme gb belirli yardımcı takviyeler yapılabilir. Mesala bedenin hacamatlık mı yoksa sülüklük mü diye sorgulama gb organ akıbetleri gb, günümüzde kaçak cinsel ilişkilerin yaşanabildiği belki kendisinin bile hamile kalma durumundan habersiz bireyin hamilelik durumunun belirlenebilmesi 1 ayı alırken kristaller aylar öncesinden yaklaşabilecek durumu haber verebilir yeni döl almışsa o vakiti bildirebilir. Böylece bireyin kanla ilgili işlemi ertelenir. Çünkü kan işlemi çocuğun rızkına girmektir ve folik asit ve bebeğin besin ihtiyacından 4 ay öncesinden kesilmelidir. gene bireyin bilgilerini alırken bazı bedenlerin eksik anlatma veya yalancı anlatım belirtme durumu oluşabilir. Kristaller kişinin beyin dalgasına girerek doğru cevapları sahibine ulaştırır. Mesala lazer ameliyatı olup gözüne gözlük takan kişi sülük olmak istediğinde kristaller 1 dk içinde işleme alınamayacağını 3 ay sonra gelmesini bildirir. Gene aynı şekilde bireyin kan ölçüm miktarı ve tolerasyon miktarı gb yüzlerce bilgiyi sahibine aktarır. Bazende organların akıbet ve şifa derecelerini ve bedeniyle uyumlu olduğu gıda takviyeleriyle uyuşma durumunu bildirir. Kristallerle görünen hastalıkların haricinde görünmeyen hastalıklar hakkındada bilgi alınır. Kötü enerji nazar dereceleri büyüler ve cinni varlık durumları ve temizleme rukye korunma tedavileri gb sınırsız kullanım alanları mevcuttur. Mutfakta yumurta pişirirken bile pişirildiğinden onunla haberdar olabilirsiniz. O kullanıma başlandığında bi bilgisayarın hard diski gbdir. Bazense üst düzey danışma heyeti gbdir.


Kristal Taş Terapisi İle İyileşme


Kristal taş terapisi, zihin ve bedende iyileşmeler kaydetmek için Şifalı taşların kullanılması ile uygulanır. Kristal taşlar sadece zihinsel ve bedensel şifa vermekle kalmaz, aynı zamanda ruhsal gelişim ve iyileşmeyi sağlayan enerjiler de yayar. Kristal Kuvars taşların güçlü enerjileri, oluşum süreçlerinin milyonlarca yıla yayılmasından ve bu süreçte birçok kozmik enerjiyi bünyelerine almalarından kaynaklanmaktadır. Her taşın farklı enerji titreşimi ve farklı enerji yapıları vardır. Bundan dolayı kodlanmış ve programmış Kristal kuvars taşlarını üzerinde taşıyan kişiler binlerce yıl üzerlerinde birikmiş şifalı kozmik enerjilerden etkilenirler. Vücudumuzda bulunan 7 Ana Çakra ve 12 Ayrı meridyenler üzerinde birikmiş blokajları ve negatif enerjileri temizlediklerinden, saf ve berrak yapılarıyla kristal taş terapisinin önemi günden güne artmaktadır. Diğer terapi türlerinde de olduğu gibi kristal terapide de, kişinin bedensel enerjisi dengelenerek şifa sunulur. Ancak bu terapide enerji dengelemesi, doğal taşların enerjisinden yararlanılarak yapılır. Enerji blokajı ortadan kalkınca fiziksel ve zihinsel iyileşmeler kaydedilir.


DERİN ŞİFA REİKİSİ ( DEEP HEALİNG REİKİ )


Birçok insan, hayatları süresince “yürüyen yaralı” gibidir. Ruhun gizli derinlikleri, geçmişin hayal kırıklıklarının ve travmalarının tortusunu üstünde taşır. Hatta, bu derin psişik yaralar, o kadar derinlerde kalmıştır ki, orda olduklarının farkında bile değilizdir. Bedenin ruh hafızasının, derinliklerine saplanmışlardır. Bazen tek belirti, o yaraların, o bölgelerde acı veya kötü amele sebep olan hastalıklar şeklinde reaksiyon vermesidir.

Ruhsal yaraların, birçok kaynakları vardır. Bunlar çocukluktan veya geçmiş hayatlardan gelebilir. Atalardan gelerek DNA da kodlanmış da olabilir. Atalarımızın eksiklikleri hataları bedenlere amel oluşturmadan aktarılmış olabilir.

Bu derin ruhsal yaraların nereden geldiği veya ne ile ilgili olduğu gerçekte fark etmez. Tek mesele tortunun temizlenmesi ve zihin ve bedenden negatif yüklerin serbest kalarak bedenden atılmasıdır.

Derin şifa reikisi, daha çok insan ruhuna geçmişten yerleşen ruhsal yaralar üzerinde çalışan, özel bir sistem anlamına gelmektedir. Ruhunuzun derin tabakalarına işleyen, uzun süre unutulmuş ve incinilmiş bölgelerde, çalışan bir enerjidir. Şifalandırmayı mümkün olduğunca stres ve travma yapan, bir o kadar güçlü yumuşak ve nazik kişiyi nirvanaya ulaştıran derin arınma sistemdir.

Bir sembolden faydalanarak veya niyetle enerji aktive edilerek rukye uyandırılır. Kullanırken geçmişteki ruhsal yaraların neler olduğunu bilmenize gerek yoktur. Birebir veya uzaktan uygulanabilir.

Birçok derin yaralar bedende tutunmuş olabilir. Derin şifa reikisi, chi enerji blokajlarını hatta belki de fiziksel problemlere sebep olan hücresel virüsleri temizlemeye çalışır.

Çoğu kişi, bedendeki enerjilerin, değişik yerlerde damarları tıkadığının farkında değildir ve bu sebeple bedenlerinde hissettikleri stresin normal olduğunu sanederler.

Derin şifa reikiside Niyetle veya bir sonraki sayfada gösterilen sembolle enerjiyi davet edebilerek aktarılır. Standard reiki seanslarında olduğu gibi, bilinen el pozisyonlarını derin şifa reikisinde de kullanabilirsiniz. Uzaktan şifa da gönderebilirsiniz. Derin şifa reikisinin en etkili kullanımı, ellerinizin, sizi bedende batıklaşmış bir yaraya doğru yönlendirmesidir. Bu herhangi bir yerde olabilir; omuz, dirsek, ayak ucu gibi bölgeler taranır Yönlendirilme süresince derin şifa rukyesi uygulanır.

Kristaller, her türdeki enerjiler ile çalışırlar, bundan dolayı kristaller ile çalışan herkesin kristalleri nasıl temizleyeceklerini, ve yeniden programlayacaklarını bilmeleri gerekir. Genelde proğramları sık değiştirmek iletişim kurarken hatalı cevaplara sebep olabilir. O sebeple proğramlaması zorda kalınmadığı sürece değiştirilmez.

Programlama ve temizleme arasında fark vardır. Programlama sizi sevdikten sonra kristalin içsel matrisine bir komut veya bir düşünce formu yerleştirmeyle başlar, sizin bir bilgisayarın hard diskine bir bilgi yüklemeniz gibi.

insanların kristalinizi ellemelerine izin vermeyin. Temizleme ve arındırma kristali istenmeyen enerjilerin birikmesinden temizler. Kristalleri temizlemek için en çok tavsiye edilen kristalleri duaya tabi tutmaktır. Kristaller ihtiyaç duyduklarında akışkan soğuk suda banyo etmeyi sever. Kristaller için en güzel temizleme sahibinin sıhhatini koruması ve ona aktarımını yapabilmesidir. Kristalin temizlendiğini gösteren en iyi bulgu enerjisini sunması ve doğru yanıtları verebilmesi serin ve ferah olabilmesidir. Sürekli kullanıcıları bunu hızlı farkeder. Kristaller kötü niyetle kullanılmaya kalktığındada kızıp doğru cvp vermeyebilirler çünkü kristaller kalp diliyle iletişim kurarlar. Ve koşulsuz sevgi ve bağlılığı ve hayrı severler. Kötü niyeti sezerlerse koruma amaçlı kendilerini gizlerler.

Örnek olarak kristalinize

BAKARA 74 - Sonra bunun arkasından yine kalbleriniz katılaştı, şimdi de taş gibi, ya da taştan da beter hale geldi. Çünkü taşlardan öylesi var ki; içinden nehirler kaynıyor, yine öylesi var ki, çatlıyor da bağrından sular fışkırıyor, öylesi de var ki, Allah korkusundan yerlerde yuvarlanıyor... Ve sizin neler yaptığınızdan Allah gafil değildir.

Eğer kristalinizden, bu güç kaynağından yararlanmak istiyorsanız onu düşüncelerinizle, duygularınızla yüklemelisiniz (şarj etmelisiniz) Beş dakika boyunca ona dua projekte edin. Kristaller duayı çok sever ve salih ruhlarla kanal bu vasıtayla açılır. Ona abdestsiz dokunmayın. Ayrıca kristalinizi fayda ve hizmet amacına adayın. Temizlenmiş ve şarj edilmiş olan kristalinizi, çeşitli ruhsal nedenlerden dolayı dengesiz çalışan veya tıkalı olan çakraları açmak için kullanabilirsiniz.

Ayrıca, sizin dışınızda hiç kimsenin programı değiştiremeyeceğini belirten bir altprogram ile programlayın veya kristalleri başka biri için programlıyorsanız, o zaman o kişinin ismine odaklayın. Çünkü dışsal enerjilerin kristallerinizin programlarını değiştirmeleri olasıdır ve eğer siz çok hassas ve farkında değilseniz bu enerjiler kristal vasıtası ile sizin alanınıza akar. Kristalinize bir çok ekstra altprogramlar yükleyebilirsiniz veya bu programları silebilirsiniz. Sadece iki buçuk santim uzunluğundaki bir kristal ayni anda trilyonlarca programı taşıyabilir. Kristalleri, yaşamınıza giren çeşitli olayları kolaylaştırmalarına yardımcı olmaları için programlayabilirsiniz. Eğer isterseniz, şifa için onları aktive edebilirsiniz.

Kristalleri doğru olarak programladıktan sonra, onları değişik şekillerde kullanmaya başlayabiliriz. Bu tip çalışma için kristallerin bu kadar iyi olmalarının nedenlerinden biri onların çok kesin/doğru ve sabit frekansları tutabilmeleridir. (kristallerin kullanabilmek için telepati şarttır kristalleri iletişim telefonu veya doğru bilgi verebilen çipler gb. kullanıma açabilirsiniz.)

Örneğin bireye kalbinde tutması için uygun bir kristal verebilirsiniz, uçları kalpten aşağı doğru baksın. Bu kristalleri kullanmanın bir yoludur. Belli bir zaman sonra kalpteki ruh arınarak ritmini hızlanıp kan damarlara arınmış enerjiyle dolaşıma gönderilecek genelde düzenli aralıklarla yapıldığında yarım saatin sonunda nirvanaya ulaşıp bedene rahatlama gelecektir. Burdaki teknik işlem doğru kristalin seçilmesi ve sinyalin başlatılmasıdır.

Hastaya her bir elinde tutması için birer kristal verebilirsiniz, uçları yukarı kollara doğru baksın. Bu kristalleri kullanmanın bir yoludur.Ayrıca, kristalleri, hastanın üzerinde ve etrafında geometrik dönence seklin de kullanabiliriz. Bu, kristalleri şifada kullanmanın çok daha güçlü yoludur. Hastaların üzerinde kristaller ile Reiki sembollerini oluşturabilirsiniz. Çift uçlu kristaller hariç, kristallerin tüm tipleri bu tür çalışma için uygundur.

Bu programlama ile suyunuzu bile programlayabilirsiniz. Suyun yaptığı, yüksek titreşimli ışığı sizin hücresel yapınızda demirlemektir.


Değerli taşların oluşumu


Kuvars kristalleri gerçekte daha yüksek ışık frekanslarının enerjilerini taşır. Bu frekanslar, dönüşebilirdirler. Kuvarsın bu kadar etkili olmasının nedenlerinden biri dört yüzlü şekillerden oluşmasıdır. Tetrahedronlar, dört üçgenin bir arada olmasından oluşur, piramide benzer bir sekil oluştururlar. (örneğin, üçgen tabanı olan üç kenarlı bir piramit.) Bildiğimiz gibi, piramitler enerji yükseltirler. Kristaller onların enerjisini tabanlarından alır, kendi bedenleri vasıtası ile enerjiyi yükseltirler ve sonra onu uçlarından aktarırlar. Tüm mineraller arasında en yüksek frekans kapasitelerinden birine sahiptirler. İlave olarak, kuvars çok yönlü spektrum aralığına sahiptir. O sadece beyaz ışığa kanallık yapmaz, ayrıca var oluştaki diğer renklere de kanallık yapar. Kristalin kanallık yaptığı enerjinin bir kısminin gerçek renk olduğunu göreceksiniz.       

Kuvars, silisyum ve oksijenden meydana gelmiş bir taş grubudur.Kristaller silikat ve oksijenden oluşan moleküler bir yapıları vardır. Enerjileri yükseltebileceğimiz bir aracıdır. Kuvars dünyanın kabuğunun çok yüksek bir yüzdesini oluşturur. Silikonun tek elementi ve oksijen ile birlikte, örneğin silika dioksit, gezegenin dışsal kabuğunun 75 % ini oluşturur. Diğer değerli taslar ve metaller bundan çok daha düşük miktarlarda mevcuttur.  Bildiğiniz gibi dünya 7 katmandan oluşmuştur. En dış katman litosferdir. Litosferin %80’i kuars grubundan oluşmuştur. Lito Yunanca taş, sfer ise küre demektir. İnsanoğlunu da incelediğinizde, sinir sistemiyle beynin oturduğu yuvanın silisyumdan oluştuğu görülür. Ve bütün yaşam formlarına baktığınızda, denizin altında hala yeni yeni yaşam formları oluşuyor mesela. Bunlar da incelendiğinde silisyumdan oluştuğu görülmüştür. Bu şu anlama geliyor; Allah dünyamızı, planetleri, evreni yarattı. Her bir yaşadığımız planet yaşadığı formlarla rezonansa girmek durumunda, yani dünyamızda yaşayan formlar da silisyumdan yaratıldı. NASA’da ameliyata alıdığında Materyalde silisyum yoksa Dünya dışı varlıklar denip dünyamızdan olmadıkları anlamına geliyor. Bunlar kendi yaşadıkları planette uyumlaşmak üzere Allah tarafından dizayn edildi. Taşlar da böyle…

Tüm değerli taşların kökeni, yeryüzü çekirdeğinin sürekli hareket halindeki ve daima dış yüzeye ulaşmaya çalışan erimiş magmasına dayanır. Bu kızgın kütlenin sadece küçük bir kısmı volkanik faaliyet ve lav akışı meydana getirir ve magma, çoğunlukla gezegenin alt tabakasındaki yeraltı çatlaklarına akar. Bu erimiş kaya ve mineraller kütlesine, kaynayan sular, buhar ve gazlar da eşlik eder. Bunlar soğurken bu yarıklarda biriken birçok mineralle birleşerek, kristalleri ve değerli taşları meydana getirirler. Oluşum ve gelişimlerini milyonlarca yılda tamamlayan bu değerli taşlar, sürekli olarak içlerine, güçlü elektromanyetik enerji de depolarlar. İşte insanları şifalandıran şey, taşların içindeki mineral yapılarıyla birleşmiş olan bu elektromanyetik güçtür.

*Kristallerin sivri ucu negatif , küt ucu ise pozitif enerji taşır. Bu durum onu yüklü enerji akım piline dönüştürür.

*Tamburlanmış pozitif kuvars düşük enerji verir. 7'li terapi uygulamasında çakralardaki negatif enerjiler negatif uçlardan akım yoluyla evrene gönderilir. Aurası ince olan insanlarda künt rahat uygulanır.

 

*Uçları içeri olunca pozitif enerji artar. Dışarı olunca negatifi atar.

Taşlarla terapide kuvars kristallerinin yeri çok büyüktür. Birçok kişi, tüm kaya kristallerinin aynı kuvars türü olmaları nedeniyle, büyüklükleri, renkleri ya da biçimleri ne olursa olsun, hemen hemen aynı tarzda iş göreceklerini varsayar. Bu varsayım yanlıştır. Halbuki her bir kristal ayrı kimliğe ve niteliğe sahiptir ve bireysel olarak  farklı iş görür. Her bir kristalin kendine ait bir notası ya da sesi vardır. Herhangi bir kişi kristal seçerken, bu işitilmez nota vasıtasıyla belirli bir kristale doğru çekilir. Kristaller, erkek ve dişi olarak ikiye ayrılır.  kristaller yoğun enerji yayarlar. Bu da onları, doğal şifa alanında daha etkili kılar.

kuvarslar zihinsel karışıklık ve karamsarlık yaşayan kişiler üzerinde, olumlu bir etki yapar. Ayrıca insan üzerinde uyarıcı, eyleme geçirici bir etki de yapar. Onun için kristallerden, dürtü ya da eylemin gerekli olduğu, özellikle fiziksel yorgunluğun ve zihinsel karışıklığın sorun olduğu durumlarda yararlanılabilir.

Herhangi bir kişi, aşırı zihinsel, duygusal ya da fiziksel faaliyetin sonucu migren gibi aşırı bir başağrısı çekiyorsa, bir dişi kristal, böyle bir gerilimi azaltmaya yardımcı olur.Bir de salkım şeklinde kaya kuvars kristalleri vardır. Bunların çoğu, erkek ve dişi kristallerin bir karışımıdır. Tamamen erkek enerjisine sahip salkımlar ise çok etkili güç alanlarına sahiptirler. Şifacılar için güçlü destekleyici enerji yayarlar. Öte yandan, tamamen dişi enerjiye sahip salkımlar ise, vizyon görme ve sezgi yeteneklerini geliştirmek için kullanılabilir. Bu tür salkım oluşumlar çok güçlü elektromanyetik enerji üreteçleridir. Çevrelerinde bulunan herhangi bir kişinin enerji alanını güçlendirirler.

Ametist(mor renkli) kuvars kristalleri ise, son derece güzel ve güçlü enerji yayan kristallerdir. Bu tür salkımlar tedavi odasına yerleştirildiklerinde, güçlü,arındırıcı bir enerji yayarak, hem şifacıyı hem de hastayı uyarırlar. Eğer tahriş edici bir cilt hastalığından rahatsızlık duyuyorsanız, hasta bölgenin üzerine, sivri ucu aşağı gelecek şekilde bir ametist salkımı yerleştirin. Çok geçmeden büyük bir rahatlama duyacaksınız.

 

KRİSTAL TAŞ TERAPİ TARİHİ


Birçok ülke kültüründe taşlar iyileştirmeden tutun kötülüklerden korunmaya, statü belirlemeye, geçmiş ve gelecekten bilgi almaya yıllardır kullanılmış ve halen kullanılmaktadırlar. Maya’lar, İknalar ve Astekler gibi kadim uygarlıklar ile şamanlar kristal taşları hem mistik ritüellerinde hem de fiziksel ve ruhsal tedavilerde kullanmışlardır.  Tibetliler Kristal taş terapisini çok eski zamanlardan beri kullanmaktadırlar, Tibetin önce Mısır, Güney Amerika, Hindistan ve Mezopotamya uygarlıkları da Kristal taşların çok kullanıldığı kültürlerdir. 

Kristal kuvars taşların geçmişteki ana vatanı Atlantisdir. Şu anda bile Atlantisin zenginliğine ve o zamanki ilmine sahip olabilen bi ülke yokken. Mu kıtasını yaratan Atlantis’in bütün şehirlerinin kristal arındırıcı güçlerce beslendiği ve ilmiyle zenginliğine bu kristaller sayesinde sahip olabildiği bilinirken, Atlantis ve Mu kıtasının batmasına da bu gücün kötüye kullanımının neden olduğuna inanılır. Eski uygarlıklar zamanında, efsaneye göre kristaller ile, sadece olumlu için değil, ayrıca olumsuz olan diğer türler ile de çalışıldı. Atlantis’ in insanlık tarihinde harika bir örnek olduğunu düşünürüz. 

  

Kristalleri bundan sonra da Atlantisin çocuklarının bir çok kez kadim uygarlıklara taşıdığına inanılır. Bazen, siz kristallere sahip olduğunuzda, onlar hala eski enerjiler ile çalışmalarına izin veren programları tutuyor olabilirler. Programlamanın çözülmesi sizi sevebilmeleriyle başlar,  O sebeple sevmiyeceğiniz bi taşı almayın. 

 

Ezoterik, Okultik ve sipürütüel düzeyde de taşlar ve kristallerden meditasyon, inisinasyon, daha yüksek evrensel bilinç düzeylerine geçmek için yararlanılmaktadır. Profesyonel Kristal Taş Terapi Eğitimi almış kişiler taş terapisi ile duygusal bozuklukları ve bedensel dengesizlikleri onarmayı sağlayabilirler.

Kristaller ve taşlar evrendeki en yüksek enerji formu olan makro-kozmik enerji ışığını alma, bulundurma, yansıtma, yayma, kırma özelliklerindedirler. Bütün maddelerde olduğu gibi Taşlarda atomlardan oluşurlar. Atomların da proton, nötron ve elektron adlı daha küçük parçacıkları vardır. Kuantum fiziğine göre aslında enerjinin bu en küçük parçacıkları madde bile değil kozmik güce bağlı hareket eden enerji titreşimleridir. Kristal taşların üçüncü göz çakrasını açmasında yardımcı olduğu bilinir. Bu sebepte üçüncü göz talep eden beden organ sıhhatini düşürmeye yönelik eylem yapamaz. sürekli organlarının sıhhatini azaltacak faliyetlerden kaçınarak maksimum organlarını kullanmak zorundadır. Kristalciler ilk başladıklarında yüksek enerji dalgalarıyla bedenlerini yorar ileri safhalarda kontrol yeteneklerini geliştirirler. Ancak bu durum 30 yaşını aşmayan ve olgunlaşmasını tamamlamayan bedenlere verilmez. Onların da kendi aralarında dereceleri vardır. Günümüzde de taşlar Tılsımlı hekimlikte, ileri derece dini ritüellerde, hayvanlarla iletişim kurabilmede, kavimlerde bütünlüğün ve birliğin oluşturulması ve iklimsel oynatma gb pek çok alanla ilgili gizli ilimlerde kullanılmaktadırlar. O sebeple sıhhatsiz bedenin işi değildir.  Bu sebeple de kristalin kabul etmediği kişilere ve olgunlaşmasını tamamlamayanlara öğretilmez. Öğreticileri de öğrencilerini sürekli takip etme zorunluluğunda kalır. Her bilginin bilinmesi bazen faydadan çok zarar doğurabilir. Bu zorlu yolculuğa hazırsanız kristal danışmanlarınızla yolculuğa çıkmayı kabul etmiş sayılırsınız. Zorlukla karşılaştığınızda amele geri dönmeyi ve kuran gb iyi bir öğüdü iyice öğrenmeden bu yolculuğa geçiş yapmamayı deneyin.

***Kristalcilerin hastalandığı pek görülmez sadece enerji kontrollerini dikkatli kullanabilmeleri gereklidir. Güç attıkça sorumluluk artar ve cezalar daha ağır olabilir. Eğer iletişim konusunda bilgili değilseniz evinizde kristal barındırmayın çünkü kristaller evrenden sinyal alıp sahibine aktarım yapmayla sorumludur. Bedene sinyal göndermeye kalktıklarında irtibat kuramazsanız keskin baş ağrıları çekebilirsiniz. Kristal kullanımı eğitimsizin işi değildir.


BEDENİNİZİN DEĞERLİ TAŞINIZI BULUN ?


Burcunuz? yukseleniniz? yaşadığınız burç?


KOÇ: Elmas, beyaz safir, kan taşı


BOĞA: mavi safir,firuze


İKİZLER: kuarslardan Agate, yeşilimsi kuars olan krizopras


YENGEÇ: zümrüt,aytaşı,kaplan gözü, inci ve kuars kristali


ASLAN: sardoniks, krizolit, turmalin, kehribar


BAŞAK: akik,yeşim


TERAZİ: opal, mercan, lapis lazuli


AKREP: beril, akuamarin, lal ve mıknatıs taşı


YAY: topaz ve krizolit


OĞLAK: yakut,spinel,malakit,oniks ve kehribar


KOVA: yemen taşı ve grena(bir çeşit lal)


BALIK: ametist


              Kristaller ve Çakralarımız


KÖK ÇAKRA ,beyaz kuars Dağ Kristali - Temiz bilinç için, sedef, beyaz safir


KALP ÇAKRASI Kırmızı yakut, kan taşı aynı zamanda damarlar için


AKÇİĞERLER Pembe Kuvars - Koşulsuz sevgi için, pudra taşı


SAKRAL ÇAKRA kahve Akik, Dumanlı Kuvars - Dayanıklılık için


LENFLER yeşim, zümrüt


TAÇ ÇAKRA mavi safir, Sitrin - Güçlü irade içinKARACİĞER mor ametis


Kristal taş terapisin de 5 cins kristal kuvars kullanılır.

Günümüzde gerek renkleri ve gerek özellikleri bakımından dikkat çeken şifa taşların arasında, Akik, Ametist, Ay taşı, Kaplan gözü, Kehribar, Lal, Mercan, Safir, Turkuaz, Yakut, Yeşim, Zümrüt gibi taşları örnek olarak gösterebiliriz. Şimdi saydığımız taşları biraz inceleyelim. Akik taşı, insan huzur veren rengi ile bedene sıcaklık verir, hamile anneler ve bebeklerine fayda sağladığı gibi, çocuğu olmayan çiftler içinde yararlı bir taştır. Ametist taşı, uykusuzluğa iyi geldi gibi, göz, alerji, kalp, migren gibi insan hayatına oldukça etkili hastalıkları hafifletici etkisi vardır. Ay taşı, Hindistan’da uğur taşı sayılan bir taştır. Oburluğa iyi gelir, nazara karşı koruduğuna inanılır. Kaplan gözü, tasa ve endişeyi azaltır, ve parayı çeken taş olarak bilinir. Ticarethanelerde muhakkak bulunması gereken bir taştır. Kehribar taşının, boğaz yolunla alakalı, astım, bronşit, tiroit gibi taşlara iyi geldiği bilinir. Lal taşı adet sancılarına, menopoza faydalıdır. Hafızayı kuvvetlendirir, erken yaşlanmayı önler. Mercan taşı, eski dönemlerde öğütülerek akrep ve yılan sokmalarına karşı önlem olarak kullanılmıştır. Sedef hastalığına karşı korur, saygınlığı arttırıcı bir ruh haline sokar. Safir taşının, yanlış davranışları yapmayı engelleyen bir taş olduğu bilinir. Turkuaz rengi bakımı ile en çok dikkat çeken taşlardan biridir. Huzur ve sakinlik verir. Kemik erimesine karşı korur, hücreleri yeniler. Yakut, eşler arası uyumu sağlar, mutluluk verir. Zümrüt taşının , bolluk, bereketlik verirken, sinir, böbrek, kalp gibi hastalıklara da iyi geldiği bilinir.